Fishing Kung Fu — Part 2

 

dimensions

Портрет

На відміну від першої частини, де висвітлювались різні варіанти експозицій з рибою, друга частина буде присвячена виключно портретній фотографії. Тобто акцент зміщується на рибалку, а точніше — на рибалку з його трофеєм.

Незалежно від вашого ставлення до відомого принципу Catch & Release / Зловив — Відпусти, кожен обирає сам, що робити з його уловом (звісно, з урахуванням норм вилову та встановлених правил рибальства).

Але, якщо говорити про фотографію — зробіть все від вас залежне, щоб риба на фото була живою. По-перше, це значно покращить саму фотографію. По-друге, тим самим ви проявите повагу до своїх колег, які зможуть дійсно розділити вашу радість.


Asana # 1: Зловив — сфотографував

314x220-roach

І чим менше пройде часу з моменту, коли ви дістали рибу з води, тим краще буде виглядати вона на фото. Вдалий фон — запорука успіху.

NB. Завжди фотографуйте рибу там, де ви її зловили (або не фотографуйте її взагалі).


Asana # 2: Ближче — далі

314x220-bream

Найпростіший спосіб візуально «збільшити» свій улов — це витягнути руки до об’єктиву. Однак, серед досвідчених рибалок цей трюк окрім посмішок нічого не викличе…

Тож, вирішувати вам — бути для своїх колег об’єктом поваги чи жартів, або іноді навіть заздрощів.


Asana # 3: Згори — донизу

314x220-zander-up-down

Пам’ятайте: будь-який кут між вами й тим, хто вас фотографує, додає фотографії свій, не завжди корисний оптичний ефект.

Маємо ефект зменшення розмірів риби, а рыбалка виглядяє (умовно) «учнем перед вчителем».


Asana # 4: Знизу — догори

314x220-carp-zander-down-up

На відміну від попереднього випадку, тут вже маємо зворотній ефект — візуальне збільшення розмірів трофея, а рибалка виглядає (умовно) «вчителем перед учнями».

Чим кут більший, тим значніше буде «відхилення» уявних розмірів на фото від реальних.


Asana # 5: Чітко навпроти

314x220-pike-zander

Чи може бути простіше? Напівзігнуті руки, щирі емоції рибалки, гарний і чистий трофей.

Все, що потрібно зробити фотографу — це відійти на достатню відстань, щоб залишити трохи місця поза експозицією, витримати горизонт, навести фокус і натиснути кнопку.


Asana # 6: Життя — театр

314x220-asp-pike

А люди в ньому актори (с) Шекспір

І головний актор тут — риба, актор другого плану — рибалка. Основна ж роль фотографа — не підігравати рибалці, не відзеркалювати його рухи, не обрізати кадр і не завалювати горизонт.


Asana # 7: Кручу — верчу

314x220-ziege-perch

Насправді, як і в риболовлі, в фотомистецтві — завжди є простір для експериментів.

А от наскільки вони будуть вдалими, це вже інша справа. Здоровий глузд, гарний смак, доречний гумор, яскраві емоції — напевно допоможуть вам додати унікальності до ваших фотографій.


Asana # 8: Рух і об’єм

314x220-zander-barbel

Легкий нахил рибалки до об’єктиву, сфокусованого на трофеї, додає фотографії об’єму.

Якщо з практичної точки зору така композиція втрачає реалістичність (ви свідомо «збільшуєте» розмір риби), то з естетичної точки зору — значно виграєте, в деякому сенсі «оживляючи» картинку.


Asana # 9: Зміна акценту

314x220-tench-orfe

Зміщуючись в бік від центру експозиції, ви переносите увагу глядача на ваш трофей, який залишається в фокусі. Тим самим візуально підкреслюється його краса і цінність.

Зазвичай, ця техніка дозволяє отримати дуже яскраві фотографії, особливо, якщо фон підібраний вдало.


Asana # 10: Більше — краще

314x220-rudd-crucian

Що може бути краще, ніж великий і красивий трофей? Вірно — два великих і красивих трофея!

Це стверження справедливе, як по відношенню до процесу риболовлі, так і до цінності вашої фотографії. Всі люблять дублети. Всі хочуть дублети. Кожен повинен мати гарне фото з дублетом!


Asana # 11: Легше — важче

314x220-chub-perch

Не має значення, як саме ви будете тримати рибу — при будь-якому положенні рук і тіла з великою вірогідністю вийде чудове фото. Тільки слідкуйте, шоб вони не закривали ваше лице та одна одну.

NB. Пам’ятайте про те, що навіть одну рибу іноді втримати важко. Впоратись з двома — ще складніше.


Asana # 12: Світло і колір

314x220-carp-bream

Гра світла й тіні — це велика тема, яка потребує окремого розгляду. Але для початку зафіксуємо той факт, що найкращі часи для фотографування — зранку, коли сонце сходить, і за декілька годин до його заходу ввечері, а ніяк не день, коли сонце в зеніті. Звісно, це відноситься до ясних, а не похмурих днів.

Майте на увазі, що така незначна, на перший погляд, деталь, як ваш одяг, може додати контрасту всій композиції, або ж навпаки — злити вас з фоном. Обирайте яскравість!