Fishing Kung Fu — Part 4

 

girl-carp

Lights & Shadows

Не вдаючись до порівняння технічних характеристик і можливостей професійної та аматорської фототехніки, можна з упевненістю сказати, що на даний час якісні фотографії здатен робити майже кожен звичайний смартфон середньої цінової категорії. І вони будуть не гірші за ті, що зроблені за допомогою всім відомих, колись популярних «мильниць» і «дзеркалок».

Швидкість, зручність, якість. А головне — завжди є під рукою і майже у кожного, та ще й займає значно менше простору в порівнянні з класичною фотокамерою.

Але, не зважаючи на всю зручніть і такі очевидні переваги, навіть найдосконаліший пристрій не зробить за вас вашу роботу — потрібно ще й вміти правильно його використовувати.


Feature # 1: День

314x220-brook-rainbow

Якщо не всі, то майже всі знімки під час риболовлі робляться пересічними рибалками в режимі «auto».

І вдень це цілком виправдано, тому що сонце дає достатньо освітлення задля влучних фотографій. Найбільш вдала позиція — коли сонце знаходиться за спиною фотографа та трохи вбік від нього.


Feature # 2: Надвечір

314x220-asp-perch

Надвечір (або у похмурі дні та ранки) іноді буває доречним до режиму «auto» примусово додати спалах.

На відміну від світлої пори доби, коли сонце в зеніті, а світла забагато і воно може навіть заважати, при недостатньому освітлені трохи поексперементуйте — і ви зможете отримати дуже яскраві фотографії.


Feature # 3: Сутінки

314x220-barbel-tench

Коли сонце майже сіло за горизонт, кожна хвилина зволікання коштуватиме вам якості фотографії.

Тож ловіть вдалий момент, а брак освітлення завжди компенсуйте спалахом камери смартфону. Заздалегідь обирайте налаштування вашого пристрою для темних умов, якщо такі існують.


Feature # 4: Ніч

314x220-bighead-carp

Суцільна темрява — це найскладніші умови для будь-якої фототехніки, і професійної в тому числі.

Тому намагайтесь уникати фотографування смартфонами вночі. Якщо ж це єдина можливість — знайдіть додаткове джерело світла, щоб максимально підсвітити трофей і рибалку.


Feature # 5: Цікаве поруч

314x220-146x4-mink-carps-snake

Риболовля не обмежується самою тільки рибою. Багатьом з нас доводилося бути свідками цікавих подій, моментів, миттєвостей, які потім надовго залишались в нашій пам’яті.

І в той же час, тільки одиниці можуть похвалитися тим, що встигли їх вчасно зафіксувати.


Feature # 6: Зміна парадигми

314x220-146x4-chub-90-ziege

До тепер всі рекомендації стосовно експозицій, ракурсів, портретів відносились до фотографій, зроблених горизонтально — тобто для переважної більшості ситуацій, які бувають на риболовлі.

Постає питання: а чи доречно взагалі робити вертикальні фотографії?


Feature # 7: Сумісність

314x220-146x4-zander-tv-carp

В екранах телевізорів і моніторів співвідношення сторін зображення становить 4:3, або 16:9 (Full HD).

Тож, якщо ви плануєте робити вертикальні фотографії, враховуйте одразу, як вони будуть виглядати не тільки на екрані вашого смартфону, але й на стаціонарних пристроях, в соціальних мережах та ін.


Feature # 8: Портрет

314x220-146x4-perch-chub-ide-asp

Вертикальний портрет — це найбільш розповсюджена техніка фотографування рибалок з трофеями середнього розміру. Але на відміну від портрету горизонтального вона має ще деякі обмеження.

Чим ближче положення риби до вертикалі, тим більше віддаляються її пропорції від натуральних.


Feature # 9: Мініатюра

314x220-146x4-gudgeon-ruffe-trout-dace

Маленький трофей — це той рідкий випадок, коли обирати вертикальне фото доцільніше, ніж горизонтальне. Проте загальне враження від подібних кадрів набагато перевищить ваші очікування.

Для справжніх рибалок не існує «сорної» риби, а радіти можна не тільки кілограмам і сантиметрам.


Feature # 10: Дублет

314x220-146x4-roach-nase-zander-bass

Чи то вертикальний, чи то горизонтальний, або навіть косий з повністю заваленим горизонтом — у будь-якому виконанні дублет виглядятиме чудово. Головна вимога — риба повинна бути трофейною.

Якщо вам пощастило на риболовлі, ніколи не втрачайте можливості зробити красивий дублет.


Feature # 11: Трофей

314x220-146x4-bighead-catfish-pike-paddlefish

Кожен з нас мріє зловити свій трофей усього життя. І коли прийде час, саме вертикальне фото буде найбільш зручним варіантом для того, щоб зафіксувати у пам’яті цей видатний момент.

А поки що можете експериментувати з довжиною рук та відстанню до об’єктиву з трофеями поменше.


Feature # 12: Kung fu

314x220-146x4-carp-pike-tench-roach

Фотографія повинна передавати настрій, емоції, атмосферу. І якщо ви підійшли до питання творчо, з натхненням, імпровізацією, то незалежно від кількості та розміру вашого улову, а також способу, який ви вибрали, щоб його продемонструвати, глядачу буде значно легше оцінити справжню цінність моменту.

«Practice, preparation, endless repetition…» — практика, приготування, нескінченні повторювання… — одного дня ви станете справжнім майстром своєї справи, а дехто і майстром фотографії. НХНЛ!