Fishing Kung Fu — Part 4
Lights & Shadows
Не вдаючись до порівняння технічних характеристик і можливостей професійної та аматорської фототехніки, можна з упевненістю сказати, що на даний час якісні фотографії здатен робити майже кожен звичайний смартфон середньої цінової категорії. І вони будуть не гірші за ті, що зроблені за допомогою всім відомих, колись популярних «мильниць» і «дзеркалок».
Швидкість, зручність, якість. А головне — завжди є під рукою і майже у кожного, та ще й займає значно менше простору в порівнянні з класичною фотокамерою.
Але, не зважаючи на всю зручніть і такі очевидні переваги, навіть найдосконаліший пристрій не зробить за вас вашу роботу — потрібно ще й вміти правильно його використовувати.
Feature # 1: День
Якщо не всі, то майже всі знімки під час риболовлі робляться пересічними рибалками в режимі «auto».
І вдень це цілком виправдано, тому що сонце дає достатньо освітлення задля влучних фотографій. Найбільш вдала позиція — коли сонце знаходиться за спиною фотографа та трохи вбік від нього.
Feature # 2: Надвечір
Надвечір (або у похмурі дні та ранки) іноді буває доречним до режиму «auto» примусово додати спалах.
На відміну від світлої пори доби, коли сонце в зеніті, а світла забагато і воно може навіть заважати, при недостатньому освітлені трохи поексперементуйте — і ви зможете отримати дуже яскраві фотографії.
Feature # 3: Сутінки
Коли сонце майже сіло за горизонт, кожна хвилина зволікання коштуватиме вам якості фотографії.
Тож ловіть вдалий момент, а брак освітлення завжди компенсуйте спалахом камери смартфону. Заздалегідь обирайте налаштування вашого пристрою для темних умов, якщо такі існують.
Feature # 4: Ніч
Суцільна темрява — це найскладніші умови для будь-якої фототехніки, і професійної в тому числі.
Тому намагайтесь уникати фотографування смартфонами вночі. Якщо ж це єдина можливість — знайдіть додаткове джерело світла, щоб максимально підсвітити трофей і рибалку.
Feature # 5: Цікаве поруч
Риболовля не обмежується самою тільки рибою. Багатьом з нас доводилося бути свідками цікавих подій, моментів, миттєвостей, які потім надовго залишались в нашій пам’яті.
І в той же час, тільки одиниці можуть похвалитися тим, що встигли їх вчасно зафіксувати.
Feature # 6: Зміна парадигми
До тепер всі рекомендації стосовно експозицій, ракурсів, портретів відносились до фотографій, зроблених горизонтально — тобто для переважної більшості ситуацій, які бувають на риболовлі.
Постає питання: а чи доречно взагалі робити вертикальні фотографії?
Feature # 7: Сумісність
В екранах телевізорів і моніторів співвідношення сторін зображення становить 4:3, або 16:9 (Full HD).
Тож, якщо ви плануєте робити вертикальні фотографії, враховуйте одразу, як вони будуть виглядати не тільки на екрані вашого смартфону, але й на стаціонарних пристроях, в соціальних мережах та ін.
Feature # 8: Портрет
Вертикальний портрет — це найбільш розповсюджена техніка фотографування рибалок з трофеями середнього розміру. Але на відміну від портрету горизонтального вона має ще деякі обмеження.
Чим ближче положення риби до вертикалі, тим більше віддаляються її пропорції від натуральних.
Feature # 9: Мініатюра
Маленький трофей — це той рідкий випадок, коли обирати вертикальне фото доцільніше, ніж горизонтальне. Проте загальне враження від подібних кадрів набагато перевищить ваші очікування.
Для справжніх рибалок не існує «сорної» риби, а радіти можна не тільки кілограмам і сантиметрам.
Feature # 10: Дублет
Чи то вертикальний, чи то горизонтальний, або навіть косий з повністю заваленим горизонтом — у будь-якому виконанні дублет виглядятиме чудово. Головна вимога — риба повинна бути трофейною.
Якщо вам пощастило на риболовлі, ніколи не втрачайте можливості зробити красивий дублет.
Feature # 11: Трофей
Кожен з нас мріє зловити свій трофей усього життя. І коли прийде час, саме вертикальне фото буде найбільш зручним варіантом для того, щоб зафіксувати у пам’яті цей видатний момент.
А поки що можете експериментувати з довжиною рук та відстанню до об’єктиву з трофеями поменше.
Feature # 12: Kung fu
Фотографія повинна передавати настрій, емоції, атмосферу. І якщо ви підійшли до питання творчо, з натхненням, імпровізацією, то незалежно від кількості та розміру вашого улову, а також способу, який ви вибрали, щоб його продемонструвати, глядачу буде значно легше оцінити справжню цінність моменту.
«Practice, preparation, endless repetition…» — практика, приготування, нескінченні повторювання… — одного дня ви станете справжнім майстром своєї справи, а дехто і майстром фотографії. НХНЛ!